Igloo House - zdjęcia z realizacji

  Oryginalny i nowoczesny miejski azyl-tak mniej więcej inwestorzy zdefiniowali wnętrze, w którym chcieliby zamieszkać, a o zaprojektowanie którego zwrócili się do naszej pracowni. Ze świadomością potrzeb związanych z przestrzenią, świadomie zdecydowali się na to, aby wnętrze mieszkania o powierzchni ok.90m2, stworzyć z dbałością o szczegóły.
  Rozmowy z inwestorami skłoniły nas do poszerzenia pola innowacji, dzięki czemu nowoczesne wnętrze w niektórych momentach nabiera charakteru futurystycznego. Powstała wizja Igloo House. 
  Nad wszystkim czuwa szklane igloo. To niejako w jego wnętrzu mieści się prywatna strefa gospodarzy. Na zewnątrz zaś staje się fasadą , która ucieleśnia sentyment do przestrzeni miejskiej z jej szklaną architekturą, niepokojącym światłem, wreszcie – niedostępnością połączoną z fascynacją. To właśnie ta instalacja tworzy centrum wnętrza, do którego odnosi się otaczająca przestrzeń.
  Całe wnetrze utrzymane jest w tonacji bieli i czerni, przełamywanej multikolorami miękkich wykończeń oraz akcentami przemykającej przez całość żółcieni. Miękkość zapewnia także gęsta, gruba wykładzina, oraz, przewrotnie-podłoga z bielonego dębu. Na tym tle wyróżnia się pokój dziecięcy z pastelowymi kolorami tapet oraz tkanin.  


Komentarze

Popularne posty