Ministerstwo na haju? spokojnie, to tylko "high on design".

High on design - inaczej - upojenie dizajnem; rodzaj stanu, który osiągasz pod wpływem zażycia (doświadczenia) zbyt dużej ilości dobrze zaprojektowanych przedmiotów, przestrzeni, czy też architektury.


Oto stan, którego doświadczyliśmy podczas wizyty w Vitra Campus, gdzie udaliśmy się na zaproszenie mesmetric (dziękujemy!)
Vitra Campus to miejsce wyjątkowe z dwóch względów.
Po pierwsze jest to siedziba marki, która wpisała się w międzynarodową świadomość designu jak Beethoven w świadomość muzyki klasycznej. Bo nawet jeśli nie jesteś fanem muzyki klasycznej, to V. Symfonię skojarzysz. No dobra, skojarzysz, że gdzieś to już słyszałeś.
Tak jest z krzesłami Vitry. Gdzieś już je widziałeś...:Vitra, mówiąc krótko, zajęła się na masową skalę "produkcją ikon dizajnu", jeśli można w ogóle użyć takiego określenia. Dzięki, trwającej już około 70 lat współpracy ze znakomitymi projektantami, Vitra stała się synonimem dobrego wzornictwa. Na kilku hektarach, oprócz produkcji, znajduje się
 -showroom:
 


- muzeum dizajnu przepełnione zapierającą dech w piersiach kolekcją mebli wyprodukowanych na przestrzeni ostatnich stu lat:

 oraz...
skansen architektoniczny ;)
To ten drugi powód, dla którego Vitra Campus to miejsce, które grozi efektem "high on design".
Tadao Ando, Zaha Hadid, Herzog&deMeuron, Frank Gehry, Alvaro Siza...czy to spis treści książki "100 architektów XXwieku? Nie, to kilku autorów budynków znajdujących się w Campusie Vitry. Może i brzmi to dziwnie i ociera się charakterem o wspomniany "skansen", ale...doświadczenie jest niezmiernie cenne.
TUTAJ trochę więcej szczegółów, a tutaj kilka zdjęć:Jak będziesz na granicy Niemiec i Szwajcarii, a żądny jesteś doświadczeń, które gwarantują high on design, wpadnij do Weil am Rhein do Vitra Campus, choćby i na kawę. Albo i herbatkę:Komentarze

Popularne posty